News

Toyota zainwestuje 50 mln dol.

Toyota logoBadania z dziedziny sztucznej inteligencji i robotyki, w które zamierza zainwestować japoński koncern, będą prowadzone w ścisłej współpracy z naukowcami z uniwersytetów Stanforda oraz Massachusetts Institute of Technology.

50 milionów dolarów, które w projekt zainwestuje Toyota, zostaną przeznaczone na sfinansowanie pięcioletnich badań nad stworzeniem autonomicznego pojazdu. Japoński koncern przeprowadzi je we współpracy z dwoma zespołami badawczymi, działającymi na uniwersytetach Stanforda online casino oraz MIT.

Współpraca z tymi dwiema konkretnymi uczelniami nie jest oczywiście wynikiem przypadku. To właśnie bowiem Stanford i MIT posiadają zespoły najbardziej doświadczonych inżynierów w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz robotyki, które dla projektu finansowanego przez Toyotę są absolutnie najbardziej kluczowymi obszarami nauki.

Pracę uniwersyteckich ośrodków badawczych koordynował będzie Gill Pratt, który w przeszłości miał okazję pracować jako dyrektor w prowadzonym przez amerykański departament obrony laboratorium DARPA, które zajmuje się opracowywaniem nowych technologii na potrzeby armii.

Coraz więcej koncernów jest zainteresowanych budową autonomicznych aut. Działania na tym polu zapowiedzieli już m.in. General Motors, Volkswagen, Nissan i Tesla Motors. Nad takim projektem od dłuższego czasu pracuje również Google, które jest obecnie na etapie przeprowadzania testów drogowych z udziałem tego typu pojazdów.

Źródło: Forbes.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *