News

Toyota C-HR już w styczniu

Toyota C-HR Podczas styczniowego Salonu Samochodowego w Detroit zadebiutuje produkcyjna wersja Toyoty C-HR. Auto pojawi się na rynku jeszcze w pierwszym kwartale 2016 r.

Odmiana koncepcyjna C-HR została zaprezentowana podczas Salonu w Paryżu w 2014 r. Nowszą, bardziej drapieżną wersję tego hybrydowego crossovera pokazano na ostatnim Salonie we Frankfurcie, co było znakiem, że samochód doczeka się też wariantu produkcyjnego i trafi na rynek.

Toyota nie potwierdziła oficjalnie, czy model będzie sprzedawany pod nazwą handlową C-HR. Wiadomo jednak, że bazą do jego powstania była platforma GA-C z serii TNGA, na której powstał nowy Prius. Prawdopodobnie do wyboru będą dwie wersje napędowe – hybrydowa (silniki benzynowy 1,8 i elektryczny, łączna moc 122 KM) i benzynowa turbo (1,2, 116 KM).

Premiera rynkowa pierwszego crossovera w historii japońskiej marki odbędzie się w trakcie marcowych targów w Genewie.

Toyota C-HR

Źródło: wp.pl

3 komentarze

 • pigor

  O takim cudzie to ja nawet nie marzę. Moja toyota super mi sie sprawdza ale lata uż swoje ma i potrzebuję dla niej sprawdznego warsztatu. Gdzie wy w Wawie swoje auta oddajecie?

 • Padre xXx

  miejmy nadzieję, że finalna produkcyjna wersja podzieli losy NXa i ISa, kiedy to wersje produkcyjne prawie nie różniły się od konceptów, tylko taka odważna stylistyka odróżni ten model od masy sprzedawanych crossoverów

 • incognito

  Widziałem już pierwszy model na żywo i jestem pod wrażeniem. Linia utrzymana jak w concept carze. Piękne rozwiązali tylne drzwi. Umiejscowienie klamki dość oryginalne, środek również ciekawy. Masywny przód ostał oraz nadwozie o charakterze coupe.
  Silniki póki co 1.2t i HSD. Na salonach pod koniec 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *