toyota bz4x
News

Debiut Toyoty BZ4X

Nowa Toyota bZ4X to pierwszy zaprojektowany od podstaw samochód elektryczny na baterię (BEV) marki z nowej linii bZ (beyond Zero). Jest to komfortowy i przestronny SUV, który będzie dostępny z nowym napędem na cztery koła o ogromnych możliwościach. Światowa premiera modelu miała miejsce 29 października 2021 r. W Europie Toyota bZ4X zadebiutuje 2 grudnia 2021 roku.

29 października 2021 roku odbyła się światowa premiera przełomowego modelu w gamie Toyoty – elektrycznego SUV-a bZ4X. To pierwsze auto z nowej linii bZ (beyond Zero) – samochodów elektrycznych na baterie (BEV).

Wersja produkcyjna nowego samochodu pozostała wierna pod względem stylistyki i technologii modelowi koncepcyjnemu, który po raz pierwszy został pokazany w pierwszej połowie 2021 roku.

Nowa Toyota bZ4X to samochód w pełni elektryczny. Model powstał na bazie nowej platformy e-TNGA przeznaczonej dla elektrycznych samochodów na baterię. Moduł baterii jest integralną częścią podwozia i znajduje się pod podłogą. Pozwoliło to osiągnąć niski środek ciężkości, idealny balans masy pomiędzy przodem i tyłem, a także wysoką sztywność nadwozia. To z kolei przełożyło się na wyższy poziom bezpieczeństwa i lepsze prowadzenie.

Model bZ4X to przestronny i komfortowy SUV. Został on wyposażony w całkiem nowy napęd na cztery koła, który zapewnia wiodące w klasie osiągi. Napęd wykorzystuje oddzielne silniki dla przedniej i tylnej osi.

Więcej: toyota.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *