News

Toyota i Lexus najlepsze rankingach niezawodnosci

Toyota logo Toyota i Lexus zwyciężyły w rankingu jakości sporządzonym przez amerykański Consumer Report. Powstał on w oparciu o opinie ok. 1,1 mln kierowców w USA.

Amerykanie wypełniali ankiety w wersji papierowej i on-line. W tym największym regionalnym rankingu brano pod uwagę nie tylko opinię o posiadanym pojeździe wynikającą z doświadczeń eksploatacyjnych, ale też pełne zestawienie usterek i dokonanych napraw. Wszystkie modele Toyoty zgłoszone przez użytkowników zostały ocenione powyżej średniej dla rynku.

W rankingu bardzo widoczna jest dominacja producentów z Kraju Kwitnącej Wiśni – pierwsze miejsce zajął Lexus, drugie – Toyota, trzecie – Acura, czwarte – Audi, piąte – Mazda, szóste – Infiniti, siódme – Volvo, ósme – Honda, dziewiąte – GMC a dziesiąte – Subaru.

To nie pierwsze wyróżnienie Toyoty i Lexusa w zestawieniach niezawodności. Wcześniej marki te zwyciężały w rankingach przygotowywanych przez brytyjski JD Power czy niemieckie TUV, GTU oraz Dekrę.

Źródło: Toyota

Jeden komentarz

  • ela

    maml lexsusa 1999rocznik oprocz wymiany opon i oleju auto moje jest bezawaryjne to cudenko jest wspaniale mimo iz jest stary jest niezawodny jezdze nim codziennie i nigdy nie zamienilabym go na inna marke ,to moja perelka srebrna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *