Toyota GT86 z silnikiem Skyactiv?

Toyota GT86Jak donosi jeden z australijskich portali motoryzacyjnych, w swoim nowym wcieleniu sportowa Toyota GT86 ma otrzymać silnik w technologii Skyactiv – technologii, która jest wizytówką Mazdy.

Jak donosi portal motoring.com.au, Toyota GT86 otrzyma nowy silnik w technologii Skyactiv oraz układ odzyskiwania energii z hamowania (KERS). Producent z Japonii nie potwierdził na razie tych informacji.

W maju tego roku Toyota i Mazda ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie rozwoju produktów i technologii, a już 3 miesiące później australijski serwis motoring.com.au, powołując się na swoje japońskie źródła donosi, że Toyota pracuje nad nowym silnikiem 1.5 w technologii Skyactiv – z myślą o następnej wersji GT86.

Zamiana dotychczasowego silnika 2.0i 200 KM typu boxer na nowy przyniosłaby znaczące korzyści pod względem osiągów, zużycia paliwa i kosztów produkcji.

Jednostką Skyactiv o mocy 131 KM napędzana jest Mazda MX-5 po zmianach generacyjnych. Silnik dla GT86 miałby rozwijać moc około 190 KM, a dodatkowo byłby wzmocniony systemem odzyskiwania energii z hamowania (KERS), który mógłby dostarczyć dodatkowych kilkadziesiąt koni. Dzięki temu samochód byłby dynamiczniejszy od obecnej wersji, a jednocześnie osiągałby mniejsze spalanie. Cena auta pozostałaby na obecnym poziomie.

Źródło: Samar.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *