Nowa Toyota Aygo

Toyota Aygo Wielki X na twarzy mówi jedno: to nie samochód dla mięczaków. Toyota Aygo porzuciła charakter grzecznego chłopca z przedmieść na rzecz pewnego siebie gościa ze śródmieścia.

Ma agresywną i dynamiczną linię, a na czole budzącą respekt bliznę. No powiedzmy, bo równie dobrze może kojarzyć się z służbowym samochodem X-Mena.

Join venture Toyota Peugeot Citroen Automobiles zainwestowało ponad 219 milionów dolarów w przygotowanie produkcji drugiej generacji słynnych trojaczków. Unowocześniona fabryka stworzyła przy okazji 700 nowych miejsc pracy.

Toyota Aygo

W tej chwili dziennie w Kolinie produkuje się średnio 300 sztuk nowych modeli, ale już w przyszłym tygodniu wolumen wzrośnie dwukrotnie. To jednak nie koniec. Na początku czerwca fabryka zamierza wykorzystać swój potencjał i produkować ponad 1000 egzemplarzy w ciągu jednego dnia. Celem TPCA jest wyprodukowanie 80 000 sztuk łącznie Toyoty, Peugeota i Citroena do końca roku. Następnie plan zakłada roczną produkcję na poziomie 210 000 aut.

Nowa Toyota Aygo oferowana jest z benzynowym silnikiem 1.0 VVT-I z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Średnie spalanie trzycylindrowa szacuje się na 3.8 litra.

Źródło: www.topgear.com.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *