News

Toyota Supra dostanie czterocylindrowa hybryde?

Toyota Supra Od dłuższego czasu pojawiają się nowe, zarówno oficjalne, jak i nieoficjalne informacje na temat Toyoty Supry. Na dobrą sprawę niewiele wiadomo na temat tego modelu, ale jeśli złożymy w całość wszystkie informacje i wielokrotnie pojawiające się plotki ujrzymy obraz przyszłego modelu.

Toyota bardzo poważnie rozważa wprowadzenie następcy Supry do sprzedaży. Jeśli jednak ktoś jest wielkim fanem tego modelu z pewnością będzie zawiedziony licznymi informacjami na temat tego auta. Wiadomo, że następca legendy może pojawić się już pod koniec 2017 roku, więc do tego czasu wiele może się zmienić.

Na chwilę obecną w sieci krążą plotki o tym, że pod maską wyląduje turbodoładowana 2,5-litrowa jednostka czterocylindrowa współpracująca z silnikiem elektrycznym. Zapewne samo połączenie słów “hybrydowa Toyota Supra” nie brzmi najlepiej w uszach zapalonych fanów tego modelu, ale wbrew pozorom nie musi być tak źle.

Silnik będzie generował nawet 400 KM, co w połączeniu z lekkim nadwoziem i świetnym zawieszeniem może porządnie wzburzyć kierowcą. W kuluarach wspomina się także o hybrydowym napędzie bazującym na 3,5-litrowym turbodoładowanym silniku V6. To byłoby jeszcze bardziej ciekawe i emocjonujące.

Niedawno w sieci pojawiły się również informacje na temat współpracy Toyoty z BMW, więc nowa Supra mogłaby być owocem tego porozumienia. Mówi się, że nowy model mógłby korzystać ze zmodyfikowanej platformy z Toyoty GT86 z zawieszeniem stworzonym przez BMW. A kiedy możemy spodziewać się pierwszych projektów?

Szef działu inżynierów Toyoty GT86, Tatsuya Tada powiedział, że auto jest priorytetem i zostanie stworzone tak szybko, jak to tylko możliwe. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku poznamy pierwszy model koncepcyjny Toyoty Supry, który zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej na Salonie Samochodowym w Tokio.

Źródło: AutoCentrum.pl

Jeden komentarz

  • Toyociarz

    powinna się pojawić najpóźniej w przyszłym roku i to na początku a dodatkowo klient powinien mieć wybór albo hybryda albo jakieś 5 garów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *