Toyota Proace

Toyota wypełnia lukę w swojej ofercie i prezentuje roboczy furgon dla Europejczyków. Japońska marka, która swój dostawczy model nazwała ProAce, wprowadzi go do salonów sprzedaży już na początku przyszłego roku.

Praktyczne auto użytkowe Toyoty otrzymało nazwę ProAce. Pojazd średnich rozmiarów będzie dostępny z możliwością wyboru dwóch długości i dwóch wysokości nadwozia. Wersja L1 mierzy 4800 mm długości i posiada rozstaw osi o wymiarze 3000 mm. Odmiana L2 to 5130 mm długości o zwiększonym rozstawie 3120 mm. Klienci będą mogli decydować także o wysokość ProAce, które może sięgać od 194 cm, do 227 cm.

W zależności od konfiguracji parametrów nadwozia całkowita przestrzeń ładunkowa wyniesie 5, 6 lub 7 m3. Maksymalna ładowność sięga do 1200 kg, a maksymalny uciąg 2 ton. Klient zadecyduje także o możliwościach dostępu do przedziału ładunkowego. W ofercie znajdą się drzwi przesuwane na jednym lub obydwu bokach pojazdu oraz pojedyncze drzwi tylne unoszone do góry lub podwójne skrzydła otwierane na boki.

SILNIKI

Poza blaszaną odmianą Toyoty ProAce, zapowiadana jest przeszklona wersja nadwozia furgonu, a także odmiana osobowego vana. Pod maską znajdą się trzy jednostki wysokoprężne. Podstawowy silnik 1.6 litra generuje 90 KM i 180 Nm. Mocniejsze 2.0-litrowe diesle pojawią się w dwóch wariantach – 124 KM i 320 Nm oraz w 160 KM i 340 Nm. Przy 80-litrowym zbiorniku paliwa zasięg Toyoty ProAce z jednostką 2.0 wyniesie 1250 kilometrów.

Źródło: superauto24.se.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *