News

Toyota Corolla najlepiej sprzedającym się samochodem w 2013 roku

Toyota Corolla Jak wynika z danych amerykańskiego instytutu Polk IHS Automotive, w 2013 roku na całym świecie zostało zarejestrowanych 1 098 524 egzemplarzy Toyoty Corolli, czyniąc z niej najlepiej sprzedający się globalnie samochód 2013 roku. Corolla niezmiennie utrzymuje także tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu w historii motoryzacji.

W 2013 roku Toyota zaprezentowała nową generację Corolli, co pozwoliło firmie zwiększyć sprzedaż modelu o 5% w stosunku do poprzedniego roku. Corolla od lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem klientów na ponad 150 rynkach, będąc na całym świecie symbolem jakości i niezawodności, z których słynie Toyota.

Od 1966 roku, kiedy zadebiutowała pierwsza generacja modelu, do lutego 2014 roku, łączna sprzedaż Corolli liczy 40,72 mln egzemplarzy. Corolla jest tym samym najlepiej sprzedającym się samochodem w historii motoryzacji.

Corolla jest także bestsellerem w Polsce. Od lat utrzymuje się na czołowych pozycjach w swoim segmencie kompaktowych sedanów. W 2013 roku Polacy zarejestrowali 1680 Corolli, co daje 29-procentowy wzrost względem poprzedniego roku. W samym pierwszym kwartale 2014 roku Corolla znalazła już 967 klientów, co odpowiada niemal 30-procentowemu udziałowi w segmencie kompaktowych sedanów i daje niekwestionowaną przewagę nad pozostałymi modelami

Źródło: Toyota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *