News

Nowa Toyota Yaris 2017

Toyota wreszcie zaprezentowała Yarisa po faceliftingu, bez sportowego pakietu. Trzecia generacja tego modelu została już gruntownie odświeżona po raz trzeci, co sugeruje, że jest to model, w którym niczego poważnego nie trzeba poprawiać.

Toyota skupiła się na podkreśleniu dynamicznego wyglądu auta, co wiązało się z modyfikacją przedniego pasa. Ja osobiście widzę w nim pewne akcenty typowe dla samochodów marki Lexus, z mocno zaznaczonym grillem, który wydaje się być większy niż powinien. To samo można powiedzieć o światłach, które zdominowały tylny pas.

Paletę kolorów nadwozia odświeżonego Yarisa uzupełniono o dwa nowe – Nebula Blue i Tokyo Red. Tym samym klient ma do wyboru dziesięć barw oraz trzy nowe wzory obręczy kół o średnicy 15 i 16 cali. Są także dodatkowe wersje wyposażenia: Selection i Dynamic.

W kabinie stworzono nowy układ na tablicy wskaźników z dwoma analogowymi zegarami i 4,2-calowym ekranem TFT komputera pokładowego pośrodku. Zmieniono kształt kierownicy, na której pojawiły się wstawki z tworzyw sztucznych w kolorze fortepianowej czerni. Przeprojektowano nawiewy, zmieniono podświetlenia i sterowanie niektórymi funkcjami z poziomu ekranu multimedialnego. Inne są także tapicerki.

Pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense jest dostępny we wszystkich wersjach Yarisa, nawet w podstawowej. Obejmuje on system ochrony przedzderzeniowej PCS z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego (AEB), automatyczne światła drogowe (AHB) i system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA). W średnich i wyższych wersjach wyposażenia jest także funkcja rozpoznawania znaków drogowych.

Więcej: Autokult.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *