News

Kampania naprawcza Toyoty

Toyota zgłosiła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wady w niektórych modelach swoich aut.

Problemy zostały wykryte w popularnym w Polsce modelu yaris, jego sportowej wersji – gr yaris oraz w crossoverze c-hr. W samochodach wyprodukowanych w Japonii, Francji i Turcji pomiędzy 20 marca 2020 r. a 20 sierpnia 2021 r., które wyposażono w czujniki fal milimetrowych (czujniki radarowe) oraz kamery wykrywające przed sobą inne obiekty, inicjacja czujnika radarowego mogła nie zostać prawidłowo zakończona.

Jak informuje producent, w takiej sytuacji czujnik nie zostanie aktywowany, a system PCS nie będzie w stanie wykryć innego pojazdu oraz nie uruchomi ostrzeżenia o przeszkodzie lub wspomagania hamowania. Dodatkowo na desce rozdzielczej nie zostanie wyświetlony komunikat ani nie zapali się lampka kontrolna informująca, że system PCS nie działa.

W ramach prowadzonej przez Toyotę kampanii naprawczej właściciele wadliwych pojazdów będą zapraszani do autoryzowanych stacji obsługi, gdzie mechanicy będą sprawdzać działanie czujnika fal milimetrowych, a w razie potrzeby dokończą jego inicjację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *