News

Bezpieczny, jak Lexus IS

Lexus IS TRD
Lexus IS TRD

Nowy Lexus IS zdobył maksymalną liczbę pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP. Ten wynik – znacznie powyżej wymagań jakie są stawiane dla osiągnięcia pięciu gwiazdek – oznacza, że nowy Lexus IS jest najbardziej bezpiecznym samochodem w segmencie premium D.

Lexus IS zdobył 91% za ochronę dorosłych użytkowników, 85% za ochronę dzieci, 80% za ochronę pieszych i 66% za systemy bezpieczeństwa.

Komentując wynik Lexusa, Euro NCAP zwrócił uwagę na maksymalny możliwy wynik w teście podczas  zderzenia bocznego, dobrą ochronę kolan przez poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera przedniego fotela oraz wysoki poziom ochrony przed urazami odcinka szyjnego kręgosłupa.

W teście ochrony dzieci, IS zdobył maksymalna liczbę punktów zarówno dla dzieci 18 miesięcznych jak i trzyletnich.

W kategorii ochrony pieszych, IS zdobył najlepszy wynik spośród wszystkich dużych rodzinnych samochodów jakie były testowane przez organizację Euro NCAP, głównie dzięki nowatorskiemu systemowi pop-up hood i konstrukcji zderzaka. Ten system sprawia, że na sygnał z czujników zamontowanych w przednim zderzaku maska unosi się, zwiększając tym samym dystans między uginającą się blachą a twardymi elementami w komorze silnika i pochłaniając część energii uderzenia.

Dzięki bardzo sztywnej, absorbującej uderzenia konstrukcji nadwozia i szerokiej gamie aktywnych i pasywnych systemów ochrony, IS może zapewnić najlepszy możliwy poziom bezpieczeństwa we wszystkich sytuacjach drogowych.

Należy do nich m.in. zintegrowany system zarządzania dynamiką pojazdu (VDIM), zastosowany już w poprzednim modelu IS, ale wzbogacony o funkcje bezpieczeństwa czynnego, takie jak wyrafinowany system ochrony przedzderzeniowej – Pre-Collision System (PCS), Blind Spot monitor (BSM) – system monitorowania martwego pola, nowy Rear Cross Traffic Alert (RCTA) – ostrzeżenie o pojazdach nadjeżdżających z kierunku poprzecznego, automatyczne włączanie i wyłączanie świateł drogowych (AHB), sygnalizacji opuszczenia pasa ruchu (LDA) i system ostrzegania o spadku ciśnienia w oponach (TPWS).

Lexus IS jest standardowo wyposażony w 8 poduszek powietrznych, w tym dla kierowcy i pasażera z przodu, w poduszki chroniące kolana oraz napinacze pasów.

Źródło: mototarget.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *